Online rezervace

Tip na výlet: Bechyně


21Kvě, 2018

V Čechách je spoustu výjimečných míst, nicméně lázeňské město Bechyně v sobě koncentruje velké množství zajímavostí - od kulturně-historických památek až technické či přírodní. V létě může výletník či turista navštívit i celou řadu koncertů nebo výstav.


Kdo přijede do Bechyně, měl by zcela jistě navštívit dvě hlavní památky - bechyňský zámek a klášter. Prohlídkové trasy organizuje místní turistické informační centrum na bechyňském náměstí. Na našich webových stránkách naleznete otevírací dobu zámku a termíny prohlídek.

Další z dominant, kterou naleznete téměř na každé fotografii Bechyně je železobetonový most přezdívaný, pro svou výjimečnou obloukovou konstrukci "Duha". Vybudován byl především proto, aby dovedl přes hluboké údolí řeky Lužnice do Bechyně železnici vyprojektovanou tehdejším českým vynálezcem Františkem Křižíkem. Okolo tohoto unikátu vede i procházková trasa "Přes dva mosty", kterou klidným tempem zvládnete za 3 hodinky, obejdete pak zámek ze všech stran a pak si dáte skvělý oběd v některé z příjemných restaurací na náměstí.

Navštivte též městské a hasičské muzeum nebo muzeum turistiky, které naleznete v budově bývalé židovské synagogy taktéž v centru města. Pokud budete mít po pár dnech město prozkoumané, můžete se vydat do jeho bezprostředního okolí - zřícenina hradu Dobronice, pro milovníky historie, další unikátní most ve Stádlci, zoologické zahrady, místní minipivovary a mnoho dalšího.

O kulturních akcích, které nás v létě čekají a které si pro vás připravilo Kulturní středisko si povíme v některé z příštích novinek.

Další novinky

 • 16Říj, 2018
  Více jednolůžkových pokojů na hotelu Panská

  Prázdniny jsou u konce a proto mnozí z vás musí dát přednost služební cestě před dovolenou či výletem. V tomto období jsou u nás nejvíce žádané jednolůžkové pokoje, proto pro vás přinášíme dobrou zprávu.

 • 02Říj, 2018
  Pronájem bytu v Bechyni

  Možným zájemcům nabízíme pronájem bytu v Bechyni.

 • 02Říj, 2018
  GOLF - Členství 2019 s překvapením

  Již nyní na našem webu můžete nalézt aktualizovaný ceník členských poplatků v 1. Jihočeském golfovém klubu Bechyně pro rok 2019.