Obůrka

Obůrka

Myslivost má na bechyňském panství bohatou a dlouholetou tradici, která začala v roce 1569, kdy koupil bechyňské panství Petr Vok z Rožmberka. Mimo jiné dal v letech 1570 – 1571 zřídit v blízkosti hradu bažantnici. Zanedlouho nechal přestavět hrad na renesanční zámek s parkem, jehož součástí byla právě tato bažantnice. V roce 1596 musel Vok Bechyni prodat Šternberkům a v roce 1715 ji vyženil Jan Leopold Paar. Rod Paarů pak vlastnil zámek a bechyňské panství až do roku 1948, kdy jim byl majetek zabaven státem. Paarové v rozvoji myslivosti pokračovali. Na počátku 19. století vznikla z bažantnice další menší obora a byla do ní vysazena dančí zvěř. Tím byly položeny základy obory později zvané Obůrka. Prameny uvádějí letopočet 1817. V roce 1957 do Obůrky přibyli mufloni. Oba druhy zvěře se v oboře chovají i v současnosti.

Současná rozloha Obůrky je 140 hektarů, přičemž cca 2 hektary připadají na louky a pastviny, několik jezírek a rybník. Zbytek tvoří les, v němž jsou významné přestárlé porosty borovice a dubu. K zařízení Obůrky patří myslivna, lovecká chata, dva seníky, chyták a kryté kazatelny. Zvěř je kvalitní, přirozeně plachá a loví se individuálně na čekané nebo šouláním. Přirozenou hranicí je ze dvou třetin řeka Lužnice z jedné strany a říčka Smutná ze strany druhé. Část oborního oplocení zničila v roce 2002 povodeň a proto je nyní plot po generální opravě. Obora není přístupná veřejnosti.

V Obůrce je chován daněk evropský a muflon v počtech kolem cca sto kusů. Kvalita chovu se postupně zvyšuje. Nejsilnější ulovené trofeje měly hodnoty u daňka 192 bodů CIC a u muflona 222 bodů CIC.

Mezi vzácné hosty, kteří lovili v Obůrce, patří i bývalý prezident USA George H. W. Bush, který zde v roce 1980 jako host prezidentské kanceláře ulovil muflona.

Klikněte zde pro CENÍK POPLATKOVÉHO LOVU

AKTUALITY


 

Prodej palivového dřeva
Místo prodeje: Manipulační sklad Bechyně (Na kameňáku)
Kontakt: 603 893 505
 

 

 

 

 

 

bechyně     bechyňský     zámek    resort    hotel    golf    zámecký    golfový    balíčky    balíček    svatba    svatební     svatba na zámku     catering     víkendový pobyt     ubytování     penzion     jižní čechy     výlet     dovolená    turnaj     prohlídka     galerie     muzeum      expozice      petr vok     rožmberkové    sleva     firemní akce    akce     rodina    děti    pivnice     bar    restauarce     zábava      pivnice     pěšky     kolo      brusle     tenis     lužnice      rodinný výlet     výstava     zážitek